BN+Rom for meir: Statsforvaltaren i Rogaland ønskjer å legga til rette for at bøndene i fylket kan levera på den veksande marknaden for økologisk mat. Illustrasjonsbilete av økologisk mjølkeproduksjon på Klepp, Jæren.

Rom for meir: Statsforvaltaren i Rogaland ønskjer å legga til rette for at bøndene i fylket kan levera på den veksande marknaden for økologisk mat. Illustrasjonsbilete av økologisk mjølkeproduksjon på Klepp, Jæren.

Rogaland framleis på jumboplass

Rogaland produserer 20 prosent av all mjølka her til lands, men mindre enn 0,5 prosent av volumet er økologisk. Statsforvaltaren har trua på meir øko’ i matfylket.

Liv Kristin Sola

Rogaland er eit fylke som tronar øvst på mange statistikkar. På økologisk landbruk derimot, er fylket på jumboplass. Øko-arealet i fylket er under ein prosent.

VIL DU LESE DENNE OG ANDRE ARTIKLAR PÅ NETT?

KJØP DIGITALT ABONNEMENT, ELLER PRØV EI VEKE FOR 1 KRONE

Abonnementet gir deg tilgang til alle Bondevennen sine artiklar på nett.

Allereie digital abonnent? Logg inn her


Sjå korleis du bytar passord her.

Har du abonnement på papir er digital tilgang inkludert.
Send oss en epost på post@bondevennen.no for innloggingsdetaljer. 

Har du spørsmål angående abonnement?

Kontakt oss på telefon 51 88 72 61 eller send ein e-post til
post@bondevennen.no.

Stikkord denne saka: